Telefon
WhatsApp

Promosyon nedir?

Kişi yada firmaların kendi isim veya firma isimlerini daha fazla kitleye ulaştırmak amacı ile isim yada firma logolarının basılı olduğu malzemeleri yaptırıp bu ürünleri hediye amaçlı dağıtmalarıdır. Dağıtılan bu ürünlere promosyon malzemeleri diyoruz.

Promosyon Ürünlerinde Seçim Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli?

Promosyon ürünleri hakkında seçim yapılırken hedef kitleniz iyi belirlenmelidir. Bu müşteri kitleninizin kullanacağı ürünler hakkında çalışma yapılması, promosyon anlayışındaki en kritik aşamadır. Bu çalışmanın doğru ve etkin şekilde yapılması reklamınızı çok önemli noktalara ulaşatırabileceği gibi özensiz gerçekleştirilen projeler promosyonun etkisiz olmasına yol açabilir.

Promosyon Ürünleri Neden Etkilidir?

İnsanların% 71'i, satın alma davranışlarını önemli ölçüde etkileyen bir promosyon ürünü aldıklarında kendilerini mutlu hissederler. Tüketicilerin %83'ü, aldıkları promosyon ürününün markasını hatırlıyor. Tüketiciler ayrıca, tanıtım ürünlerinin markalara değer katarken, aynı zamanda yararlı olduğunu da kabul ediyor. 

Promosyonun Temel Amacı Nedir?

Promosyonun temel amacı, müşterileri satın almaya ikna etmektir ve temel olarak iki tür satış etkinliğini içerir:

  • Reklam
  • Kişisel Satış

Ürün tanıtımının önemi, hiçbir firmanın müşterilere etkili bir şekilde ulaşmadan pazarda ayakta kalamayacağı ve müşterilere benzersiz bir avantaj sağlanmadığı takdirde diğer piyasa oyuncularıyla rekabet edemediği gerçeğinde yatmaktadır.

Bize Soru Sorun

Bizimle iletişime geçmek ve soru sormak için iletişim butonuna tıklayınız.

İLETİŞİM

TEKLİF FORMU